Fujitsu fi-7480 Includes PaperStream IP and Capture
- Details
- Product Documents
- Ratings & Reviews
Details
Details
General Information
| Manufacturer | Fujitsu |
| Manufacturer Part Number | PA03710-B005 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fujitsu.com |
| Brand Name | Fujitsu |
| Product Series | fi |
| Product Model | fi-7480 |
| Product Name | Image Scanner fi-7480 |
| Marketing Information | Designed for professional workloads and engineered to last, offering efficient, wide-format scanning in a compact size
|
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
Technical Information
| Large Format | No |
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 80 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 80 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 160 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 160 |
| Media Size |
|
| Scanning Modes | Duplex |
| ADF Capacity | 100 Sheets |
| Duplex Scanning | Yes |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Physical Characteristics
| Height | 6.61" (168 mm) |
| Width | 14.96" (380 mm) |
| Depth | 8.23" (209 mm) |
| Weight (Approximate) | 7.60 kg |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
Warranty
| Limited Warranty | 3 Month |