Philips 24" V-Line Full HD LED/LCD Monitor
- Details
- Product Documents
- Ratings & Reviews
Details
Details
Primary Information
| Model: | 243V7QJAB |
| Display Type: | LCD Monitor |
| Display Technology: | IPS; W-LED |
| Flat / Curved: | Flat |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Display Diagonal Size: | 23.8 Inch |
| Display / Color Support: | 16.7 Million Colors |
| Display / Response Time: | 4 Ms |
| Display / Refresh Rate: | 75 Hz |
| Dot Pitch / Pixel Pitch: | 0.275 Mm |
| Image Contrast Ratio: | 1000:1 |
| Dynamic Contrast Ratio: | 10000000:1 |
| Brightness: | 250 cd/m2 |
| Viewing Angle: | 178/178 |
| Image Aspect Ratio: | 16:9 |
| Modes: | LowBlue Mode |
| HDR Capable: | None |
| Picture Enhancements: | None |
| Network Connectivity: | None |
| Audio Output: | PC audio-in; Headphone out |
| Speakers: | 2 x 2w |
| Interfaces: | VGA,HDMI,DisplayPort 1.2 |
| Video Interfaces: | DisplayPort 1.2; VGA; HDMI |
| Power Consumption Operational: | 14.13 Watt |
| Power Consumption Sleeping: | None |
| Power Consumption SDR (On mode): | None |
| Power Consumption HDR (On mode): | None |
| Power Consumption (Off Mode): | 0.5 W |
| Power / Voltage Required: | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Power Consumption Standby: | 0.5 W |
| Color: | Black |
| Adjustable Display Tilt: | -5/20 degree |
| Stand: | Yes |
| VESA Mount Compatible: | 100 x 100 mm |
| Width: | 21.3 Inch |
| Depth: | 1.8 Inch |
| Height: | 12.8 Inch |
| Weight: | 3.08 Kg |
| Min Operating Temperature: | 0 Celsius |
| Max Operating Temperature: | 40 Celsius |
| Humidity Range Operating: | 20%-80 |
| TCO Certified: | Yes |
| TUV Certification: | Yes |